Zespól Szkół Licealnych
i Zawodowych nr 2
w Jeleniej Górze
.

Aktualności

Page 1 of 9  > >>

Oct 14, 2021

Drodzy uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcja oraz Nauczyciele naszej szkoły życzą  Wam dużo zdrowia, wielu sukcesów w nauce i wspaniałych chwil spędzonych w naszej placówce.

W tym uroczystym dniu dziękujemy również Waszym Rodzicom i Opiekunom za współpracę z nami.

 

Oct 14, 2021

  Z  okazji dnia Dzień Edukacji Narodowej Dyrekcja Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2  składa całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi życzenia zdrowia, wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. 

May 28, 2021

tlo_fb_szczepimy (004)

Szczepimy się !!

Najnowsze wiadomości

Apr 3, 2018

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu


Dnia 23 marca 2018 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze odbyła się IV edycja konkursu Smaki kresowe w kuchni polskiej.

Category: General
Posted by: admin

Celem konkursu było promowanie młodych adeptów sztuki kulinarnej i zachęcanie młodzieży do doskonalenia swoich umiejętności, rozwijanie pasji, zainteresowań i uzdolnień.
Tematem przewodnim była Kresowa babka ziemniaczana.


Do konkursu przystąpiło pięć dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły z Jeleniej Góry, Karpacza i Kamiennej Góry o profilu gastronomicznym.


Zmagania młodych kucharzy obserwowało jury składające się z szefów kuchni dolnośląskich hoteli i restauracji, które było pod wrażeniem przygotowywanych potraw.


Potrawy, które przygotowali uczniowie były pyszne i kuszące, adepci sztuki kulinarnej łamali smaki, łączyli ze sobą surowce owocowe i warzywne.


Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się pod okiem opiekunów: Pani Anny Lisowskiej -Damian Szczepaniak i Piotr Żuchowski oraz Pani Izabelli Kowalskiej – Aleksandra Kokorzycka i Krzysztof Maciejewski.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.


Na koniec wszystkich zaproszono na degustacje dań konkursowych jak również oryginalnych dań kuchni kresowej przygotowane przez członkinie Oddziału Jeleniogórskiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.


ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W XV DYKTANDZIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Z JELENIEJ GÓRY I OKOLIC

 DSC04101 DSC04047

DSC04058 DSC04048

 

111.jpg

Galeria