Aktualności

Page 1 of 4  > >>

Aug 30, 2020

Dyrekcja szkoły informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się wg harmonogramu:

Aug 30, 2020

Dyrekcja szkoły informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się wg harmonogramu:

Aug 30, 2020

WYTYCZNE DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA ZESPOŁU SZKÓŁ LICEALNYCH I ZAWODOWYCH NR 2 W JELENIEJ GÓRZE

Nasza oferta

Apr 3, 2018

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu


Dnia 23 marca 2018 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze odbyła się IV edycja konkursu Smaki kresowe w kuchni polskiej.

Category: General
Posted by: admin

Celem konkursu było promowanie młodych adeptów sztuki kulinarnej i zachęcanie młodzieży do doskonalenia swoich umiejętności, rozwijanie pasji, zainteresowań i uzdolnień.
Tematem przewodnim była Kresowa babka ziemniaczana.


Do konkursu przystąpiło pięć dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły z Jeleniej Góry, Karpacza i Kamiennej Góry o profilu gastronomicznym.


Zmagania młodych kucharzy obserwowało jury składające się z szefów kuchni dolnośląskich hoteli i restauracji, które było pod wrażeniem przygotowywanych potraw.


Potrawy, które przygotowali uczniowie były pyszne i kuszące, adepci sztuki kulinarnej łamali smaki, łączyli ze sobą surowce owocowe i warzywne.


Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się pod okiem opiekunów: Pani Anny Lisowskiej -Damian Szczepaniak i Piotr Żuchowski oraz Pani Izabelli Kowalskiej – Aleksandra Kokorzycka i Krzysztof Maciejewski.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.


Na koniec wszystkich zaproszono na degustacje dań konkursowych jak również oryginalnych dań kuchni kresowej przygotowane przez członkinie Oddziału Jeleniogórskiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.


ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W XV DYKTANDZIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH Z JELENIEJ GÓRY I OKOLIC

 DSC04101 DSC04047

DSC04058 DSC04048

 

111.jpg

Galeria